Modne spódniczki na wiosnę i lato 2022

plisowana spódniczka na lato

Moda kołem się toczy i świetnym tego przykładem jest powrót trendów związanych ze spódniczkami. Pomimo iż zima za oknem, już pojawiają się pierwsze doniesienia związane ze sztandarowymi topami przewidzianymi na sezon wiosenno-letni. Rzucamy snop światła na tegoroczne trendy i robimy gruntowną przymiarkę. Podpowiemy, które zestawienia ubrań będą stanowić idealne połączenie. Zapraszamy do lektury!

Inspiracje pod sezon wiosna-lato 2022

Nim przejdziemy do opisu najważniejszych w tym sezonie trendów, skupmy się pokrótce nad specyfiką kanonów mody. Gdyby porównać je do świata liczb, można byłoby je rozpisać na wykresie w postaci sinusoidy. Bardzo często lubią wracać jak bumerang w ciut tylko zmienionej formie. Nie inaczej jest ze spódniczkami, na których skupiamy się w artykule. Sezon wiosenno-letni cofa nas do trendów sięgających roku 2000. Spódnice letnie, które prezentowane są na światowych wybiegach, przypominają w kroju i fasonie ubrania chętnie noszone w tamtym czasie. Czy to źle, czy dobrze? Warto ocenić to już indywidualnie. Po takie rozwiązanie sięgają chętnie światowej klasy domy mody i rozpoznawalne na całym świecie marki. Z dużą dozą prawdopodobieństwa spódniczki prezentowane na pokazach trafią do sieciówek. Co oferują projektanci mody pod cieplejsze miesiące?

Modne spódnice na cieplejsze miesiące

Spódniczki przypominające w kroju elementy garderoby, po które chętnie sięgano ponad dwie dekady temu, będą hitem sezonu. Wszystko na to wskazuje, ale warto zaznaczyć, iż ubrania dostarczane do sklepów odzieżowych będą się różnić pewnymi drobnymi elementami. Jakie spódniczki na lato są oferowane przez świat mody? Przyjrzymy się propozycjom.

  • Spódniczki mini. Choć wydawać by się to mogło niewiarygodne „miniówki” wracają do łask. Oczywiście nie w jednolitej formie. Na światowych wybiegach królowały zarówno klasyczne mini spódniczki, jak i również nieco dłuższe ich wersje. Wspólnym ich mianownikiem jest kolor. Cechą szczególną jest metaliczny odcień, który od razu rzuca się w oczy.
  • Plisowane spódniczki. Ten trend jest żywcem wyjęty z przełomu wieków i kojarzy się z dawnymi czasami. Sławne domy mody sięgnęły po tę inspirację, przedstawiając tegoroczne propozycje. Wśród modnych plisowanych spódniczek na sezon wiosna-lata 2022 znajdziemy różne długości zakładek i barwy. Dominują jasne kolory, ale pojawią się również oferty wzorzyste. 
  • Spódnice noszone na spodnie. Trend ten również jest zauważalny od dość dawna i wraca regularnie. Dotyczy zarówno spódniczek, jak i sukienek. Czy istnieją jakieś sugestie dotyczące sposoby noszenia takich spódnic? Oczywiście. Mini spódniczki można zestawić z rybaczkami, a nieco dłuższe (midi) z szerokimi spodniami. Takie połączenie będzie korespondowało z tym, co aktualnie jest na topie.
  • Spódnice maxi. Dłuższe wersje spódniczek modne są chyba zawsze. Występują w rozmaitych wariantach. Jedne mają rozporek, drugie rozkloszowany fason, a jeszcze inne przyozdobione są futrzanym dołem. Ten ostatni przykład polecić można pod specjalne okazje.
  • Spódniczki w komplecie. Słowo komplet kojarzy nam się z trzyczęściowymi garniturami albo innymi elementami ubioru. Spódniczki letnie również mogą występować w komplecie i nie jest to rzadko spotykany widok. To wygodna opcja i uniwersalna. Żakiet połączony ze spódnicą to stały wariant wybierany pod ściśle ustalony dress code. W roku 2022 dochodzą do głosu bardziej zróżnicowane komplety, np., ze swetrami, bluzkami i topami.

Powyższe przykłady ukazują najnowsze trendy pod cieplejsze miesiące. Powrót dawnych trendów w nieco zmienionej formie jest widoczny gołym okiem. Postaw na modne i tanie spódniczki damskie i poczuj się wyjątkowa!