Rozładowany akumulator. Jak sobie z tym poradzić?

Każdy posiadacz auta musiał chociaż kilka razy w życiu zmagać się z różnego rodzaju problemami. Dzięki samochodom możemy dostać się w każde miejsce i służą nam one często wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Niestety jak każdy sprzęt na tym świecie są narażone na uszczerbek i w każdej chwili mogą się zepsuć. Regularne serwisowanie i wizyty u mechanika mogą oczywiście zminimalizować ryzyko zepsucia się niektórych podzespołów, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć do końca kiedy jakaś część odmówi nam posłuszeństwa. Zważając na to w jakim klimacie jest nam dane mieszkać, najczęściej możemy mieć problem z rozładowanym akumulatorem.

Sprawdzone akumulatory samochodowe

Żeby uniknąć sytuacji z częstym rozładowaniem się akumulatora i nieprzewidzianym postojem, warto kupować tylko i wyłącznie sprawdzone akumulatory znanych i szanowanych firm. Zimą w Polsce temperatury potrafią spaść nawet poniżej -30 stopni. Zostawienie samochodu ze starym i niezbyt dobrze funkcjonującym akumulatorem na całą noc na zewnątrz oznacza, że rano będzie nam bardzo ciężko go odpalić. Zaczniemy sobie zadawać pytanie jak sobie z tym problemem poradzić i może to być szczególnie frustrujące, kiedy będzie nam się śpieszyło do pracy.

Kable rozruchowe

Oczywiście istnieje kilka sposobów, dzięki którym załadujemy akumulator i już po kilku minutach będziemy mogli ruszyć w dalszą trasę. Kable rozruchowe mogą nam pomóc naładować akumulator, więc warto je bez wątpienia wozić zawsze ze sobą. Nie zajmą zbyt wiele miejsca w bagażniku, a w przypadku zepsucia się auta z dala od cywilizacji mogą nam uratować skórę. Ładowanie akumulatora za pomocą kabli rozruchowych polega na tym, iż przekazujemy energię ze sprawnego urządzenia, do naszego pozbawionego energii akumulatora. Nie jest to bardzo trudna czynność, lecz jeśli nie potrafimy jej wykonać, to będziemy musieli liczyć na pomoc innych uczestników ruchu drogowego.

Prostownik samochodowy

Kolejnym sposobem na to jak poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem jest użycie prostownika samochodowego. Jest to nic innego jak swego rodzaju ładowarka do akumulatorów. Dzięki prostownikowi jesteśmy w stanie zmienić napięcie z przemiennego na stałe, a co za tym idzie naładować akumulator i przywrócić działanie samochodu. Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy wiele rodzajów prostowników i w zależności od ilości posiadanych pieniędzy na pewno uda nam się jakiś zakupić. Jak widać walka z rozładowanym akumulatorem wcale nie musi być trudna i nawet laik powinien sobie z tym problemem poradzić.