Pomysł na zdrowy deser

Zdrowe odżywianie weszło nam już na dobre w krew i większość młodych oraz aktywnych fizycznie osób, stara się przyrządzać posiłki we własnym zakresie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że w jedzeniu zaczęło pojawiać się z roku na rok coraz więcej chemii spożywczej. Oczywiście producenci zapewniają, że nie ma ona większego wpływu na stan naszego zdrowia, ale duża część osób podeszła do tego oświadczenia sceptycznie. W coraz większej ilości domów gotujemy więc we własnym zakresie i popularne stały się także diety pudełkowe. Przyrządzanie posiłków na kilka dni i zabieranie ich do szkoły i pracy jest już jednym z wyznaczników mody.

Batony daktylowe

Osoby prowadzące sportowy tryb życia i pragnące zdrowo wyglądać, starają się szukać pomysłów na zdrowy i ciekawy deser. Jak wiadomo cukier odchodzi powoli do lamusa i zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, że powoduje on wiele chorób. Poza cukrzycą jest także odpowiedzialny za prowadzenie do otyłości, dlatego też zdrowe zamienniki są na wagę złota. Batony daktylowe to przekąska, która staje się jednym z najpopularniejszych zdrowych deserów. Można je oczywiście zrobić w prosty sposób w domu i w ich skład wchodzą najczęściej suszone daktyle, orzechy nerkowca, kilka łyżek odtłuszczonego kakao, a także dobrej jakości wiórki kokosowe. W dobie internetu możemy więc zrobić sobie deser we własnym zakresie i cieszyć się jego pysznym smakiem oraz zdrowym działaniem.

Chałwa turecka bez cukru

Chałwa turecka to kolejna z tych przekąsek, po które wielokrotnie sięgamy. Niestety szeroko dostępne produkty tego typu zawierają w wielu przypadkach mnóstwo cukru. Tutaj znów musimy udać się więc do sklepów ze zdrową żywnością bądź zrobić chałwę we własnym zakresie. Na rynku w obecnych czasach znajdziemy na całe szczęście wiele zdrowych zamienników cukru jak ksylitol, dzięki któremu możemy zrobić zdrową i dającą sporo energii chałwę. W jej skład powinna wejść miazga sezamowa, sok z limonki, aromat waniliowy i powyżej wspomniany już ksylitol.

Bakalie i orzechy

Będąc w szkole, w pracy, czy też jadąc samochodem w dalszą trasę, warto posiłkować się pysznymi i zdrowymi przekąskami. Wartościowy i smaczny deser wcale nie musi zawierać cukru i wiedzą o tym doskonale osoby, które odżywiają się w prawidłowy sposób. Bakalie i orzechy to przekąski, które można dostać praktycznie w każdym sklepie. Suszone owoce posiadają w sobie spore ilości naturalnego cukru, który jest nam w stanie zapewnić sporo energii. Mogą być one składnikiem wielu musli i deserów, które dla siebie przyrządzimy.