W jakim wieku zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Kobieta przed lustremChyba nie ma na świecie kobiety, która nie pragnęłaby uniknąć zmarszczek, bruzd i utraty jędrności skóry. Na szczęście przemysł kosmetyczny jest obecnie na tyle rozwinięty, że odpowiednio dobrany krem opóźni pojawienie się pierwszych oznak starzenia i poprawi kondycję skóry.
Wystarczy zdecydować się na kosmetyki przeciwzmarszczkowe Estee Lauder lub innej, cenionej za wysoką jakość, firmy. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak używać kremów przeciwzmarszczkowych, aby jak najdłużej cieszyć się świeżą, młodą cerą.

 

Czy tylko wiek ma znaczenie?

Pokutuje przekonanie, że pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 25. roku życia. Należy wiedzieć, że ta granica jest całkowicie umowna. Na czas rozpoczęcia starzenie się skóry wpływa wiele czynników, niektóre są od nas niezależne (np. uwarunkowania genetyczne). Co jeszcze może być przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry:

  • długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne,
  • uboga dieta, picie zbyt małej ilości wody,
  • zasypianie w makijażu,
  • nadmierne spożywanie alkoholu.

Jeżeli żaden z powyższych podpunktów nie dotyczy Ciebie, zapytaj swojej mamy, kiedy zobaczyła na swojej skórze pierwsze zmarszczki. Z dużym prawdopodobieństwem w tym samym wieku oznaki starzenia skóry wystąpią u Ciebie.

Kobieta smarująca się kremem przeciwzmarszczowym

 

Kiedy zakupić swój pierwszy krem przeciwzmarszczkowy?

 

Krem przeciwzmarszczkowy, jak sama nazwa wskazuje, działa przeciwko zmarszczkom, a więc im zapobiega. Dlatego z jego używaniem nie należy czekać, aż pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, ale zadziałać profilaktycznie. Dermatolodzy twierdzą, że już od około 20. roku życia należy zaprzyjaźnić się z przeciwzmarszczkowymi specyfikami na twarz oraz pod oczy. Z początku mogą być to lekkie kremy nawilżające i napinające skórę. Jednakże wraz z upływem czasu, należy stosować coraz silniejsze i bardziej zaawansowane kosmetyki.

krem przeciwzmarszczkowy do dłoni

Co powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy?

 

Za działanie przeciwzmarszczkowe odpowiedzialna są substancje czynne, których celem jest dogłębne nawilżenie skóry, spłycenie zmarszczek i bruzd. Wybierając krem z drogerii, zwróć uwagę na jego skład. Warto, aby znalazły się w nim:

  • kwas hialuronowy – ma działanie wiążące wodę, dlatego dobrze nawilża i przywraca sprężystość,
  • kolagen – spłyca zmarszczki i bruzdy, przywraca jędrność skóry,
  • retinol, czyli witamina A – regeneruje odnowę naturalnego kolagenu w skórze, rozjaśnia przebarwienia,
  • kwasy AHA – mają podobne działanie do peelingu, tj. pomagają zwalczać drobne niedoskonałości, wyrównują koloryt skóry.