Gdzie na obóz windsurfingowy w 2018

Za nami długo wyczekiwana majówka. W tym roku weekend majowy był naprawdę długi. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wraz z początkiem maja rozpoczyna się w Polsce sezon windsurfingowy szykuje się naprawdę dobry czas.

Gdzie na obóz windsurfingowy w 2018

Wybierając się na obóz windsurfingowy warto rozważyć właśnie nasze rodzime możliwości. A jest ich naprawdę sporo. Najpopularniejszym miejscem do uprawiania windsurfingu jest Hel. Półwysep Helski to prawdziwa mekka windsurferów. Ta wąska (od 150 do 300 metrów) i długa na 34 kilometry mierzeja oferuje idealne warunki do surfowania, zarówno przez osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane.

Przede wszystkim panują tu idealne warunki wietrzne, które utrzymują się praktycznie przez cały sezon. Płytka woda (do 250 metrów od brzegu), słabe fale lub ich całkowity brak oraz piaszczyste dno sprawiają, że surferzy wprost uwielbiają Hel.

Z tego też względu tu właśnie zlokalizowana jest większość szkół windsurfingu zlokalizowana jest właśnie tutaj. Hel warto wybrać jeszcze z jednego względu. Można połączyć obóz windsurfingowy z wakacyjnym wyjazdem nad morze. Można zapisać się całą rodziną na kurs, można też wybrać się z grupą znajomych.

Oczywiście poza Helem jest wiele innych ciekawych miejsc, w których można uprawiać windsurfing. Bazy i szkoły windsurfingowe zlokalizowane są przy większych zbiornikach wodnych. Ogromną popularnością cieszą się bazy zlokalizowane w krainie jezior czyli na Mazurach. Licznie występujące w Polsce pojezierza również umożliwiają uprawianie windsurfingu. Popływać na desce możecie również nad jeziorem Drawskim, Charzykowskim. Windsurfing można uprawiać również w górach. Zapora na Dunajcu umożliwia korzystanie z uroków Jeziora Rożnowskiego.

Jak widać w naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc do uprawiania windsurfingu. Jednak sporym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy zagraniczne. Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Hawaje, wybrzeża Włoch, Francji czy Grecji.

Wielość ośrodków w Polsce i za granicą daje dużą swobodę i dowolność w uprawianiu windsurfingu – zarówno przez osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki, jak i te bardziej zaawansowane.