Dobre kosmetyki naturalne

Świadomość szkodliwości składników chemicznych dodawanych do potraw jest coraz większa. Ludzie coraz częściej wybierają produkty pochodzące z upraw ekologicznych lub od sprawdzonych producentów. Zapomina się jednak o tym, aby również perfumy i kosmetyki nie zawierały szkodliwych substancji chemicznych. Nawet luksusowe kosmetyki mogą zawierać pierwiastki, które przez skórę dostają się do naszego organizmu i mogą powodować poważne choroby. Chcąc uniknąć toksycznych substancji, mogących powodować takie schorzenia jak nowotwór, choroby skóry czy zatrucie organizmu, warto postawić na dobre kosmetyki naturalne, które często mogą być o wiele tańsze niż luksusowe kosmetyki. Wiele polskich kremów do twarzy, balsamów czy produktów do makijażu, pozbawione są konserwantów oraz innych substancji, które mogą szkodzić zdrowiu.

Luksusowe kosmetyki

luksusowe kosmetyki Drogie, luksusowe kosmetyki produkowane przez znane marki najczęściej kojarzone są z produktami wysokiej jakości. I chociaż często może okazać się, że ich działanie jest zadowalające, to ich skład pozostawia wiele do życzenia. Używane do produkcji luksusowych kosmetyków i perfum substancje, mogą okazywać się szkodliwe dla organizmu. Zwłaszcza kosmetyki kolorowe, służące do makijażu, mogą zawierać wiele metali ciężkich, które poprzez skórę dostają się do organizmu i mogą powodować jego zatrucie. Jednak nie tylko kosmetyki kolorowe zawierają elementy szkodliwe dla zdrowia. Luksusowe kosmetyk takie jak kremy, balsamy czy serum do twarzy może być naszprycowane chemikaliami. Chcąc zachować nie tylko piękny wygląd, ale również zdrowie zdecydowanie lepiej postawić na dobre kosmetyki naturalne. Polskie kremy do twarzy, produkowane przez sprawdzonych producentów, czerpiących moc z naturalnych produktów, mogą śmiało zastąpić luksusowe kosmetyki, zarówno pod kątem skuteczności, jak i składu. Wyciągi z roślin, naturalne oleje czy ekstrakty z owoców sprawiają, że dobre naturalne kosmetyki działają czasem znacznie lepiej niż produkty zawierające sztuczne składniki, a przy tym nie są szkodliwe dla zdrowia.

Perfumy i kosmetyki

Większość osób kojarzy produkty naturalne jako elementy do makijażu lub kremy czy balsamy. Należy jednak pamiętać, że także perfumy, a nie tylko kosmetyki zawierają metale ciężkie, które mogą przedostawać się przez skórę i powodować wiele chorób. Na szczęście perfumy i kosmetyki pochodzenia naturalnego nie zawierają sztucznych dodatków. Perfumy skomponowane z naturalnych składników są równie trwałe co ich tradycyjne odpowiedniki, a przy tym nie są szkodliwe, ani dla ludzi, ani dla środowiska.