Nauka Zumby krok po kroku

Nie każdy musi być fanem aktywności fizycznej lub znać się na najnowszych sportowych trendach prosto z fitness klubów. Często są tam zajęcia, których nazwy absolutnie nic nam nie mówią. Jednym z nich jest zumba… tylko, co to takiego? Tak naprawdę to forma aktywności fizycznej, łącząca w sobie różne style tańców latynoamerykańskich oraz kilka elementów fitnessu – głównie aerobiku. Zumba, zawiera w sobie także ruchy zaczerpnięte z hip-hopu, samby, salsy, mambo, sztuk walki, a także ze znanego w Bollywood tańca brzucha. Poza nietypowym połączeniem form aktywności, zumba oferuje również trening siłowy, a także cardio.

Podstawy Zumby – jak zacząć?

Do rozpoczęcia przygody z tym nietypowym stylem wystarczy tak naprawdę niewiele. Zanim przystąpi się do nauki zumby krok po kroku, warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Ubiór do zumby nie musi zbytnio różnić się od tego, który nosimy podczas innych zajęć tanecznych czy ćwiczeń na siłowni. Ważne jest, aby nasze ruchy nie były skrępowane – dobrym rozwiązaniem będzie wybór odzieży z elastycznej tkaniny. Tutaj warto pomyśleć o topach, luźniejszych t-shirtach lub jeśli chcemy pochwalić się ciałem – wybrać crop topy.

Aby dodać sobie energii podczas ćwiczeń – świetnym wyborem będą ubrania do Zumby w jaskrawych kolorach. Nawiążą do charakteru tego sprotu. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zdecydować się na bardziej stonowane barwy odzieży, np. czarne lub szare topy oraz legginsy.

Buty to kolejny element ubioru do Zumby. Są one najważniejsze, dlatego też warto poświęcić im trochę uwagi przy zakupie. Czym muszą się charakteryzować? Przede wszystkim obuwie do ćwiczeń powinno być wygodne, zapewnić odpowiednią ochronę przed kontuzją. Do tego musi być elastyczne oraz posiadać amortyzującą podeszwę – obie cechy mają za zadanie chronić stopę przy jak najmniejszym ograniczeniu ruchów podczas tańca.

Podstawy Zumby

Skoro już wiemy, jaki ubiór do zumby wybrać – jakie są jej podstawy? Czy da się nauczyć zumby kork po kroku? Przygodę z tym nietypowym stylem tańca można rozpocząć na dwa sposoby – poprzez uczestnictwo w specjalnych zajęcia grupowych z instruktorem lub w domowym zaciszu. Druga opcja zakłada samodzielne ćwiczenie przy wykorzystaniu filmów instruktażowych zamieszczonych w internecie. Naturalnie więc wymagany jest dostęp do sieci, a także do niewielkiej powierzchni, gdzie będzie odbywać się trening.

Zumba krok po krok

Jak wyglądają podstawy zumby? Układy taneczne w większości opierają się na tańcach latynoamerykańskich. Oznacza to, że aby móc zacząć ćwiczyć Zumbę dobrze, jeśli czujemy rytm, chcemy ruszać się w rytm muzyki. Okazuje się, że bez tego nauka krok po kroku może być dość problematyczna. Jednak to nie oznacza, że podstaw zumby nie jest w stanie załapać każdy! Przedtem jednak warto się dobrze zastanowić, czy taka forma aktywności będzie dla nas odpowiednia.

Ostatecznie do przystąpienia do treningu wystarczy kilka rzeczy: cierpliwość, pozytywne nastawienie, wytrwałość oraz chęci. Co więcej, efekty tańca Zumba są naprawdę niesamowite! Jeśli chodzi o wygląd naszej sylwetki – to wspaniała aktywność fizyczna. Ruszając się z pewnością spalimy zbędne kilogramy oraz wymodelujemy ciało.