Jak stać się doskonałym mówcą  i rozmówcą – poradniki

Przemawianie czy prowadzenie dyskusji, ale również wykładów, prezentacji czy rozmów na trudne tematy wymaga od mówiącego odpowiednich umiejętności. Jeśli nie jesteśmy „urodzonymi mówcami” możemy skorzystać z pomocy poradników. Oto dwa z nich – dostępne w porównywarce cen Okazje.info – „Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą” oraz „Mów jak TED. 9 wystąpień publicznych, według znanych osób. Dziewięć technik stosowanych przez mówców na konferencjach.”

Jak stać się doskonałym mówcą  i rozmówcą

 

poradnik dla występujących publicznie

okazje.info.pl

Jest to wydana w 2012 r. książka w oprawie broszurowej, formatu 15 x 22,5 cm, na 320 stronach książka autora legendarnej książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” – Dale’a Carnegie. Autor swoją karierę wybitnego „nauczyciela życia” dwudziestego wieku rozpoczął od nauczania sztuki publicznego przemawiania. Prezentowane nowe i uaktualnione wydanie zachowuje pełny wachlarz koncepcji i metod, jakie zawierała wersja oryginalna – łącznie z ćwiczeniami głosu, zamykającymi każdy rozdział, według pierwotnego zamysłu autora. Książka Dale’a Carniegie jest znakomitym przewodnikiem po wszystkich aspektach przemówień publicznych, począwszy od sposobu mówienia, oddychania, postawy przed audytorium, po budowę mowy oraz sposób jej wygłaszania. Autor kładzie także szczególny nacisk na psychologiczny aspekt wystąpień publicznych, a zwłaszcza na oddziaływanie na emocje słuchaczy. Książka zawiera też bardzo dużo przykładów mów, które przeszły do historii, jak również wierszy, fragmentów dzieł literackich czy powiedzeń sławnych ludzi. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Emka.

Mów jak TED. 9 wystąpień publicznych, według znanych osób 

 

książka poradnik dla mówców

okazje.info.pl

Jest to książka, która prezentuje dziewięć technik stosowanych przez mówców na konferencjach. Autor – Carmine Gallo – przedstawia proste sposoby, dzięki którym każde wystąpienie publiczne może być udane i wywrzeć wrażenie nawet na najbardziej wymagających słuchaczach. Autor radzi też, jak zaciekawić słuchaczy nie tylko za pomocą przekazywanej treści, ale również poprzez sposób prezentacji. Omawiane techniki wyjaśnia na przykładach wystąpień na konferencjach TED czyli Technology, Entertainment and Design, takich znanych ludzi jak Al Gore, Bill Gates czy Stephen Hawking. Książka pomoże zaciekawić słuchaczy w czasie wystąpień publicznych prowadzonych przez m.in. nauczycieli, wykładowców czy biznesmenów. Książka ukazała się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Buchmann/GW Foksal. Ma miękką oprawę, 230 stron i format 13,5 x 21 mm.