Analizator składu ciała Omron BF 508

Omron BF508 to urządzenie pozwalające uzyskać najbardziej dokładne wyniki składu ciała. Urządzenie ma formę wagi, która pozwala uzyskać pełny obraz składu ciała, a w tym informacje o ilości tkanki tłuszczowej, ilości tłuszczu brzusznego oraz indeksie BMI.

pomiar składu ciała

okazje.info.pl

Urządzenie medyczne Omron BF508

Jest to zatwierdzony klinicznie analizator, który zapewnia dużą dokładność. To pozwala obserwować codzienne zmiany i postępy w czasie odchudzania. Śledzenie wszystkich kluczowych wskaźników poprawia motywację i sprawia, że przestrzeganie planu treningów jest bardziej prawdopodobne. Ważnym wskaźnikiem analizowanym przez urządzenie jest procentowa zawartość tkanki tłuszczowej. 
Metoda analizy impedancji bioelektrycznej zwanej BI pozwala obliczyć procentową zawartość tkanki tłuszczowej jako procent masy ciała. Urządzenie zapewnia też szybki pomiar ilości tłuszczu brzusznego, co pozwala utrzymać jego ilość pod kontrolą. Urządzenie może być wykorzystywane przez cztery osoby, a urządzenie pozwala także na przeprowadzenie pomiarów w trybie dla gości. Jednym ze wskaźników odczytywanych przez analizator jest indeks masy ciała BMI czyli  stosunek wagi do wzrostu. Analizator działa w oparciu o osiem czujników pomiarowych, które pozwalają uzyskać pełne wyniki analizy składu ciała. Urządzenie jest aparatem zatwierdzonym klinicznie, a jego niezawodność i dokładność zostały przebadane przez najważniejsze organizacje służby zdrowia w trakcie licznych procedur badawczych.
Zestaw zawiera analizator składu ciała, cztery baterie manganowe typu AA (R6), instrukcję obsługi oraz
kartę gwarancyjną. Odczytywane przez urządzenie wskaźniki to: procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, klasyfikacja procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele, BMI, klasyfikacja BMI, ilość tłuszczu brzusznego, klasyfikacja ilości tłuszczu trzewnego, analiza składu ciała. Dokładność urządzenia wynosi 100 g. Maksymalna masa ciała użytkownika to 150 kg. Analizator został wykonany ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego.