Ranking preparatów dla kobiet w ciąży

Dieta kobiet w ciąży musi być zróżnicowana, zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Zazwyczaj jednak musimy dopomóc sobie suplementami diety, takimi jak preparaty witaminowe. Warto jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na ich zażywanie, koniecznie trzeba to skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, który doradzi jaki środek będzie najlepszy w przypadku konkretnej ciężarnej.

preparat dla kobiet w ciąży

okazje.info.pl

Prenatal dla kobiet w ciąży

W rankingu popularności preparatów dla kobiet w ciąży na wysokim drugim miejscu znalazł się preparat witaminowy Prenatal DHA – 60 kapsułek. Prenatal Duo Classic + DHA łączy witaminy i składniki mineralne, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży. Zawiera kwasy omega-3, które biorą udział w budowie mózgu i siatkówki oka dziecka, a połączenie tych dwóch preparatów w jednym opakowaniu pomaga kobiecie pamiętać o konieczności stosowania preparatu witaminowo-mineralnego oraz preparatu zawierającego kwasy omega-3. Jest to pierwszy na rynku preparat tego typu z tak wysoką dawką DHA w jednej kapsułce. Suplement został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie na witaminy i sole mineralne oraz kwasy omega-3 polskich kobiet.

Nie tylko kwas foliowy i DHA

Ponad to preparat zawiera wapń i witaminę D niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości, żelazo pozwalające na prawidłową pracę układu krwiotwórczego oraz wspomagające prawidłowy rozwój funkcji poznawczych u dzieci, cynk dla układu odpornościowego i nerwowego, jod wpływający na prawidłową syntezę hormonów tarczycy, funkcjonowanie układu nerwowego oraz na prawidłowy wzrost dzieci, selen niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Dostarczanie odpowiedniej ilości DHA jest szczególnie ważne przy spożywaniu niewielkiej ilości ryb, będących głównym źródłem kwasu dokozaheksaenowego. Najnowsze zalecenia ekspertów wskazują na konieczność suplementacji diety kobiet w ciąży i mam karmiących DHA w ilości 400 – 600 mg dziennie w przypadku niskiego spożycia ryb.