Na naturalnych składnikach – przeciwbólowy Lenkosan

Lenkosan to maść Sunniva Med, stworzona w oparciu o starą, ludową recepturę zielarzy turyńskich. Główny składnik preparatu to olej z dziurawca, który został roztarty z najlepszymi ziołami, woskiem pszczelim, kamforą i pieprzem. Zawiera dodatkowo takie zioła jak kasztanowiec, arnika, rumianek i nagietek.

Kiedy stosować Lenkosan?

Masaż preparatem przynosi ulgę przy wielu dolegliwościach, a stosuje się go zewnętrznie na takie części ciała, jak kręgosłup lub jego fragmenty – najczęściej krzyż i okolice lędźwiowe, kolana, łokcie, biodra, kostki, stopy czy łydki. Sekretem Lenkosanu są odpowiednio dobrane proporcje cennych ziół, dzięki czemu naturalne, aktywne składniki oddziałują na ciało, czyniąc je świeżym i zdrowym. Przenikanie substancji ziołowych jest wzmocnione przez rozgrzewające komponenty maści.

Działanie składników maści

Olej z dziurawca zwyczajnego, który jest głównym składnikiem Lenkosanu, w medycynie naturalnej polecany jest jako łagodzący bóle kręgosłupa, pleców, lumbago oraz rwę kulszową. Ma działanie napinające, lecznicze, ożywiające, a do tego poprawia ukrwienie, rozluźnia, wycisza. Jest bardzo skuteczny przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa osób starszych.

maść przeciwbólowa Lenkosan

okazje.info.pl

Olej z nagietka z kolei stosuje się w pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej, łuszczącej się i pękającej. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, dezynfekująco i kojąco dla skóry. Olejek rumiankowy goi rany i łagodzi podrażnienia, a ma przy tym właściwości przeciwbólowe. Nawet bóle reumatyczne łagodnieją pod jego kojącym działaniem.  Arnika górska jest środkiem leczniczym w wielu przypadkach obrażeń sportowych, takich jak zwichnięcia, siniaki czy rany. Poprawia miejscowe ukrwienie oraz przyspiesza proces gojenia się. Arnika jest skutecznym środkiem na problemy ze stawami i mięśniami, takimi jak zapalenie kości i stawów, bóle mięśni związane z nieprzyzwyczajeniem ciała do ćwiczeń, skurcze, siniaki i urazy stawów. Kasztanowiec wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie, i przeciwobrzękowo. Kasztanowiec zapobiega też tworzeniu się zakrzepów wewnątrznaczyniowych, co jest szczególnie ważne w przypadkach podwyższonej krzepliwości krwi oraz po dużych operacjach. Maść należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie, wmasowując ją w wybraną część ciała, a po masażu przykryć ją kocem, ponieważ ciepło wspomaga wchłanianie się maści. Preparaty o podobnym działaniu znajdziemy na Okazje.info