Maści na bazie heparyny

Preparaty zawierające heparynę mają fantastyczne działanie na stłuczenia czy opuchliznę, a także przeciwdziałają zakrzepicy żył głębokich. Produkty w postaci maści i żelów cieszą się dużą popularnością, także za sprawą reklam telewizyjnych produktów na obolałe po całym dniu, opuchnięte stopy czy łydki. Oto kilka propozycji produktów zawierających heparynę.

Heparin Ratiopharm 60 000 

Heparin Ratiopharm 60 000 maść to preparat leczniczy polecany przy leczeniu dolegliwości związanych z tępymi urazami tkanki miękkiej, jak stłuczenia, siniaki, krwiaki czy obrzęki, jak również jako wspomaganie leczenia zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych w kończynach dolnych czy po urazach sportowych. W preparacie znajduje się 60 000 I.E./100 g heparyny w postaci soli sodowej oraz substancje pomocnicze. Jeśli nie zalecono inaczej, preparat należy stosować dwa do trzech razy dziennie równomiernie rozsmarowując na obszarze objętym zmianami. Po aplikacji znacznej ilości maści należy nałożyć czysty bandaż. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, maść należy stosować nie dłużej niż 10 dni. 

krem z heparyną

okazje.info.pl

Heparin Hasco FORTE 1000 j.m./g żel

Substancją czynną preparatu jest heparyna. Żel należy stosować w leczeniu obrzęków, stłuczeń, krwiaków podskórnych oraz w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych takich jak zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych. Należy nanosić preparat na skórę dwa do trzech razy na dobę.

krem z heparyną

okazje/info.pl

Diosmed krem 40g 

Diosmed Krem na zmęczone nogi 40 g to wyjątkowy preparat, który dzięki unikalnemu połączeniu dwóch aktywnych składników – diosminy i heparyny, szybko przynosi ulgę obolałym i zmęczonym nogom. Stosowanie kremu jest zalecane również do pielęgnacji skóry nóg z poszerzonymi naczynkami krwionośnymi oraz pajączkami naczyniowym. Krem znosi uczucie „ciężkich nog”, przynosi im ulgę, zmniejsza poszerzone naczynka i pajączki, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega pękaniu drobnych naczynek Ułatwia przepływ krwi i chłonki w skórze, daje uczucie chłodzenia i świeżości.

krem z heparyną

okazje.info.pl