Amol – preparat pomocny w różnych dolegliwościach

 

Amol jest roztworem mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych, a ze względu na zawarte w nim składniki, wykazuje działanie przeciwbólowe, dezynfekujące przeciwświądowe i uspokajające. Poprawia procesy trawienia, działa wiatropędnie, rozkurczająco oraz poprawia ukrwienie skóry. Stosowany jest również w chorobach górnych dróg oddechowych oraz w leczeniu nerwobóli i bólach głowy.

Substancje czynne Amolu

Amol zawiera olejek mięty pieprzowej, który działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Głównym składnikiem tego olejku jest mentol. Z kolei olejek lawendowy ułatwia trawienie, działa wiatropędnie i przeciwskurczowo, a także uspokajająco i uśmierzająco w bólach głowy na tle nerwowym. Olejek cytronelowy zmniejsza napięcie nerwowe. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu bezsenności. Olejek cynamonowy natomiast pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa wiatropędne i przeciwbiegunkowo. Olejek goździkowy stosowany jest w przewlekłych bólach migrenowych, w bólach zębów, łagodnych infekcjach jamy ustnej i skóry. Ze względu na właściwości dezynfekujące wykorzystywany jest również w bólach gardła oraz kaszlu związanych z przeziębieniem oraz w opatrunkach na drobne rany. Olejek cytrynowy wzmaga wydzielanie śluzu. Działa słabo spazmolitycznie i dezynfekująco.

amol

okazje.info.pl

Kiedy stosować Amol

Zewnętrznie stosuje się Amol w celu poprawy złego samopoczucia, np. w przeziębieniu do inhalacji i płukania gardła, w napięciowych bólach głowy, bólach mięśniowych oraz w celu poprawy ukrwienia skóry. Z kolei zastosowanie wewnętrzne ma miejsce w dolegliwościach trawiennych, jak wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha. Leku Amol nie wolno stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje wchodzące w skład preparatu, u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej, w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, wewnętrznie w przypadku niedrożności dróg żółciowych, zapalenia pęcherzyka żółciowego, u osób z ciężkimi uszkodzeniami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu, a zewnętrznie na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błonę śluzową oraz w okolicach oczu. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Amol można kupić np. na Okazje.info.