Garmin Forerunner 310 XT zegarek dla sportowców

Forerunner 310XT to zegarek dla biegaczy – następca modelu 305 to zegarek, który oprócz nowego projektu obudowy zyskał nowe procedury obliczania ilości spalonych w trakcie treningu kalorii. Jednocześnie podwyższono poziom wodoszczelności obudowy urządzenia, dzięki czemu możliwe jest pływanie bez zdejmowania zegarka. Forerunner 310XT HR to nowe urządzenie treningowe firmy Garmin.Urządzenie ma nowe procedury obliczania ilości spalonych w trakcie treningu kalorii, oparte o technologię dostarczoną przez firmę Firstbeat Technologies Ltd. Jednocześnie podwyższono poziom wodoszczelności obudowy , dzięki czemu możliwe jest pływanie bez zdejmowania zegarka (z wyłączeniem nurkowania). Klawiatura przeznaczona do obsługi urządzenia pozostała bez zmian w stosunku do poprzedniego modelu.

zegarek dla sportowców

okazje.info.pl

Dwa przyciski znajdują się na panelu frontowym, po bokach zaś pięć kolejnych. Wewnątrz urządzenia umieszczono moduł GPS wysokiej czułości z obsługą procedury HotFix, co zapewnia szybką i stabilną akwizycję sygnałów z satelitów. Forerunner 310XT wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy, którego ładowanie odbywa się poprzez dostarczaną w pakiecie ładowarkę z klipsem zakładanym na obudowę, podobnie jak to ma miejsce w przypadku modelu 405/405CX. Wymiana danych z PC odbywa się bezprzewodowo z użyciem technologii ANT+. W pakiecie z urządzeniem dostarczany jest adapter ANT+ USB, który zapewnia stabilny transfer danych gdy tylko urządzenie znajdzie się pobliżu komputera. Wstępna konfiguracja urządzenia Forerunner 310XT HR pozwala na zdefiniowanie profilu osoby z niego korzystającej poprzez określenie płci, wieku oraz wagi użytkownika. Wprowadzenie tych danych pozwala na osiągnięcie dokładnych wyników w trakcie pracy urządzenia. Użytkownik może prowadzić proste treningi w oparciu o szereg alarmów -czasu i dystansu, tempa/prędkości lub też korzystać z funkcji planowania zaawansowanych treningów wieloetapowych, gdzie możliwe jest wytyczanie różnych celów dla każdego z etapów.

Funkcja Wirtualnego Partnera

Dodatkowo Forerunner wyposażony został w funkcję Wirtualnego Partnera, dzięki której możliwe jest graficzne porównanie efektów treningu z założonymi celami w trakcie jego trwania. Na ekranie urządzenia wyświetlane są wówczas dwie sylwetki – jedna określająca założone cele, a druga wskazująca własne wyniki treningu. Forerunner 310XT HR udostępnia również tzw. treningi Multisport, szczególnie przydatne np. dla biatlonistów czy triatlonistów. W treningu takim każdy z etapów może być poświęcony na inny sport. Dodatkowo możliwe jest określenie czasów przejścia pomiędzy poszczególnymi sportami. Inną ciekawą funkcją jest tzw. Wyścig , czyli trening w oparciu o dane zarejestrowane w przeszłości. Dzięki tej funkcji możliwe jest wykorzystanie w trakcie wyścigu funkcji Wirtualnego Partnera, aby osoba trenująca miała porównanie bieżących wyników do wyników z przeszłości.Model 310XT HR posiada także wszystkie inne dobrze znane funkcje poprzedników – funkcję AutoLap automatycznie zapisującą okrążenie po osiągnięciu założonego przez użytkownika dystansu, AutoPause automatycznie zatrzymującą stoper gdy użytkownik nie porusza się, AutoScroll automatycznie zmieniającą wyświetlane na ekranie zestawy danych bez ingerencji osoby trenującej.