Jak wybrać rakietę do gry w squasha?

Jeśli zaczynasz dopiero przygodę ze squashem, nie musisz od razu kupować rakietę – na każdym korcie możesz ją bowiem wypożyczyć za niewielką kwotę. Gdy jednak squash wkręci Cię na dobre – zakup rakiety dopasowanej do Twoich potrzeb wydaje się koniecznością. Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy.

Najważniejsze cechy rakiet do squasha

Pierwsza z kluczowych cech rakiet do squasha to waga. Rakiety ciężkie (bardzo ciężkie ważą powyżej 180 g, ciężkie od 180 g do 145 g) zapewniają mocne uderzenia, stabilność oraz małe drgania, przez co lepiej je kontrolować. Rakiety lekkie (lekkie od 145 g do 130 g, bardzo lekkie – poniżej 130 g) gwarantują większą łatwość manewrowania, dzięki czemu nasze zamachy i inne reakcje będą szybsze. Słowem: gracze początkujący powinni inwestować raczej w sprzęty z grupy ciężkich, a Ci zaawansowani – lekkich.

rakieta do squasha

okazje.info.pl

Inne z cech, na które trzeba zwrócić uwagę kupując rakiety do squasha, to balans, wielkość główki, sztywność ramy, układ strun oraz materiał, z jakiego wykonana jest dana rakieta. O tych kwestiach opowiemy jednak w innym artykule. Pamiętajmy też, że wybierając swoją pierwszą rakietę warto skonsultować tę decyzję z profesjonalnym graczem lub z instruktorem, który dobierze produkt najbardziej pasujący do naszych możliwości i kondycji. Nie zostawiajmy tej decyzji przypadkowi, gdyż zdecydowanie wpłynie ona na komfort naszej gry.