Jak grać w squasha?

Jeśli mieszkasz w mieście o chociażby średniej wielkości, jest duża szansa ze znajduje się w nim profesjonalny kort do squasha. A już na pewno takie miejsca są we wszystkich większych miastach. Pytanie tylko: jak się gra w squasha? Jakie są najważniejsze zasady rozgrywek? Przeczytaj poniższy tekst, a potem zapraszamy Cię na najbliższy kort celem spróbowania swoich sił w tej niesamowitej grze. Szczególnie po świątecznym biesiadowaniu.

Co jest potrzebne do gry w squash?

Przede wszystkim chęci. Poza tym konieczne będzie obuwie z niebrudzącą podeszwą, wygodny sportowy strój, ręcznik i butelka wody. Naturalnie niezbędne są także rakiety (po jednej na osobę) oraz piłeczka.

gra w squash

okazje.info.pl

Podstawowe zasady gry w squasha

Zanim zaczniesz grać – spróbuj rozgrzać całe swoje ciało, z naciskiem na rozgrzanie stawów. Gdy już to zrobisz, przychodzi czas na losowanie tego, kto pierwszy serwuje, Robi się to poprzez zakręcenie rakietą leżącą na podłodze. Osoba, którą wskaże rakieta, wybiera stronę po której zacznie serwować.

Serwujący musi znajdować się przynajmniej jedną stopą w kwadracie serwisowym, zaś osoba serwująca może stać w miejscu dowolnym. Prawidłowo wykonany serw to taki, po którym piłka odbije się od frontowej ściany kortu (powyżej linii serwisowej i poniżej autowej), a następnie odbije się na polu serwisowym przeciwnika lub zostanie przez niego odebrana przed odbiciem się od podłogi. Gra toczy się do momentu odbicia się piłki poza obszarem na ścianie wyznaczonym czerwonymi liniami lub do momentu nieodebrania piłki przez przeciwnika.