Dobra pamięć dzięki miłorzębowi japońskiemu

Miłorząb japoński pomaga zachować pamięć, szczególnie osobom w starszym wieku, niwelując efekty starzenia się i idących za tym problemów z pamięcią. Substancja pochodząca z liści tej rośliny jest bogata w nienasycone węglowodany o nazwie terpeny, które pomagają krwi przepływać przez kapilary czyli najwęższe naczynia krwionośne. Dla wielu osób bowiem wraz z wiekiem przychodzi czas, kiedy przepływ krwi jest zbyt mały aby oczyścić zatykające się kapilary z toksyn, a to powoduje ich gromadzenie się, szczególnie w mózgu. Wraz z toksynami gromadzą się też wolne rodniki, które te kapilary niszczą.

miłorząb japoński

okazje.info.pl

Substancje zawarte w miłorzębie japońskim pomagają otworzyć te przejścia i wypłukują toksyny przywracając tym samym prawidłowe krążenie i zwiększając przepływ tlenu i składników odżywczych do mózgu i rdzenia kręgowego. Co ciekawe ten sam miłorząb usuwa toksyny i wolne rodniki z naczyń nerwowych oraz oczu, poprawiając widzenie osób w podeszłym wieku.

Miłorząb nie działa jednak tylko w jeden sposób. Oprócz usuwania toksyn z kapilar ułatwia także oddychanie, poprawia koncentrację, poprawia pamięć i zmniejsza depresję. Jest pomocny również w leczeniu innych problemów zdrowotnych jak zawroty głowy i dzwonienie w uszach, a ulgę odczuwa też wiele osób cierpiących na migrenowe bóle głowy.

Wyciąg z miłorzębu japońskiego jest akceptowanym środkiem leczniczym pochodzącym z natury, ponieważ jego korzystne działanie udowodniły tysiące lat wykorzystywania go jako leku, a takze jego skuteczność potwierdziły badania.