Zalety stosowania oleju kokosowego

Olej kokosowy robi od jakiegoś czasu dużą furrorę, bo ze względu na swoje walory jest polecany zarówno przez dietetyków, jak i kosmetyczki.

Dlaczego olej kokosowy jest lepszy niż inne

Olej kokosowy doskonale poprawia odporność naszego organizmu, ponieważ jest bardzo bogatym źródłem kwasu laurynowego. Kwas ten w naszym ciele przekształca się w monolauryn, który jest w stanie zdezaktywować różnorodne wirusy lub zminimalizować skutki ich działania. Olej ten ma również właściwości wspomagające odchudzanie. Jeśli chcemy się pozbyć otyłości brzusznej, powinniśmy spożywać dziennie około 30 mililitrów oleju kokosowego przez dwanaście tygodni. Dzięki temu zmniejszymy obwód talii  i znacząco poprawimy swoje BMI.

olej kokosowy

okazje.info.pl

Olej kokosowy ma również dobroczynny wpływ na naszą cerę. Zastosowanie maseczki z oleju kokosowego spowoduje, że nasza skóra będzie bardziej sprężysta, delikatniejsza i gładsza. Olej kokosowy to też niezastąpiona pomoc przy takich schorzeniach skóry, jak łuszczyca, trądzik czy egzema. Olej ma również zastosowanie w pielęgnacji włosów. Kokosowy olej zastosowany na nie doda kosmykom pięknego połysku i ochroni je przed działaniem promieni UV. Trzeba jednak pamiętać, by po nałożeniu maseczki na włosy wykonanej z niego przynajmniej dwukrotnie umyć włosy by pozbyć się wrażenia ciężkości. Olej kupicie na Okazje.info.