Napoje truskawkowe w sam raz na upał

Nadchodzi gorące lato! Oczywiście to powód do radości, w końcu robi się ciepło, świeci słońce, możemy wskoczyć w chłodniejsze, delikatniejsze ubranie. Do tego warto dołożyć smaczne, letnie drinki, jak shake’s czy ice tea, które dodadzą nam nieco ochłody. Tym bardziej, że coraz więcej letnich owoców znajdziemy już w sklepach czy na rynkach. Świetnie sprawdzą się tutaj truskawki, maliny, jagody czy nawet rabarbar! Zobacz nasze propozycje!

Truskawkowy napój

Zawsze znakomitym rozwiązaniem będzie zimny, schłodzony koktajl z truskawek. Potrzebujemy świeże owoce, które na noc musimy umieścić w zamrażarce. Wrzucamy je do robota kuchennego, a następnie dodajemy maślanki lub jogurtu naturalnego. W razie czegoś możemy zastąpić je także kefirem lub zwykłym mlekiem. Dodatkowo dodajemy odrobinę cukru waniliowego i blenderujemy.

Truskawkowe smoothie

Drugim sposobem jest… połączenie orientalne! Truskawki blenderujemy dodając do tego mleko kokosowe. Duet dość niesamowity, prawda? To połączenie smakuje wręcz niczym drink prosto z Hawajów. Wierzch możemy posypać wiórkami kokosowymi.

Truskawkowy napój

Napój nr 3? Warto wziąć mocno zmrożone, trzymane w nocy w zamrażarce truskawki i zblenderować je na gładką masę. Wlewamy masę do wysokiej szklanki, a następnie zalewamy szklanką mocno gazowanej wody mineralnej. Uzyskujemy, dzięki temu smoothie o nietypowym smaku i wyglądzie. Na wierzchu umieszczamy listki świeżej mięty. Zapewnia to znakomite, delikatne orzeźwienie.