Monitoruj swoją aktywność z Fitbit Zip

Gadżety elektroniczne stały się nieodzownym elementem naszego życia. Dbanie o dobra formę nie jest proste, a jeszcze trudniejszym zadaniem jest mobilizacja samego siebie do zgubienia kilku zbędnych kilogramów. Jednak teraz, dzięki urządzeniu Fitbit Zip stanie się to o wiele prostsze!

Pulsometr FitBit

Źródło: FitBit

Sprzęt poprzez bluetooth 4.0 oraz aplikację Fitbit łączymy z naszym smartphonem, po czym możemy na bieżąco śledzić ilość wykonanych kroków, pokonany dystans czy ilość spalonych kalorii podczas treningu. Urządzenie możemy za pomocą wygodnego klipsa przypiąć w dowolne miejsce, np. do paska czy stanika. Dodatkową funkcją jest możliwość dzielenia się swoimi wynikami ze znajomymi. Daje to możliwość rywalizowania z nimi o to, kto wykonuje większe postępy.

Pulsometry Fitbit

Źródło: FitBit

Fitbit Zip możemy również połączyć z naszym komputerem. Służy do tego załączony do zestawu odbiornik, który wpinamy w gniazdo USB. Dodatkowym atutem jest możliwość prowadzenia dziennika, gdzie zapisujemy swoją wagę, to jak się odżywiamy czy inne parametry dotyczące naszych postępów. Możemy również zakładać sobie cele, po wykonaniu których otrzymujemy odznaki, co będzie dodatkową motywacją do ćwiczeń.

Urządzenie jest małe, przez co możemy zabrać je praktycznie wszędzie. Dzięki odpornej obudowie nie jest mu straszna wilgoć ani pot. Wymienna bateria wystarcza na około cztery do sześciu miesięcy użytkowania.  Działa zarówno z telefonami opartych na systemie android, jak i iOS czy Windows Phone. Dokładną listę kompatybilnych smartphonów możemy znaleźć na stronie producenta.