Ranking maści i żelów przeciwbólowych Listopad 2015

Każdego czasem coś boli. Jeśli jest to ból mięśni czy kości, nie trzeba od razu sięgać po tabletki przeciwbólowe, ponieważ równie skutecznie, a oszczędzając nasz układ pokarmowy, zadziałają maści i żele przeciwbólowe. Poniżej prezentujemy, które z preparatów cieszyły się w listopadzie największą popularnością wśród klientów Okazje.info.

Leki przeciwbólowe Saldiam żel 40 g (tuba)

okazje.info.pl

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Saldiam żel 40g, którego substancją czynną jest salicylan dietyloaminy. Wskazania do stosowania żelu są bóle reumatoidalne mięśni i stawów, stany zwyrodnieniowe stawów barku, kręgosłupa, kolan oraz stawów rąk i stóp, nerwobóle, stany zapalne i bóle po urazach w wyniku stłuczenia, naderwania ścięgna, krwiaków, a także bóle mięśni po nadmiernym wysiłku. Jest to preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, a jego mechanizm działania  polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej oraz aktywności syntetazy tromboksanowej, w wyniku czego dochodzi do zahamowania syntezy prostaglandyn E i F w tkankach zmienionych zapalnie, w ścianie przewodu pokarmowego i w nerkach. Preparat wchłania się przez skórę. Salicylany łatwo przenikają do tkanek i płynów ustrojowych. Żel stosuje się zewnętrznie, na bolące miejsca nakładając żel cienką warstwą i lekko wcierając aż do wchłonięcia.

Skóra HERBAMEDICUS Maść końska chłodząca 500ml

okazje.info.pl

Drugie miejsce przypadło w udziale maści końskiej chłodzącej szwajcarskiej marki Herbamedicus. Jest to balsam ziołowy, który zawiera 25 ziół oraz roślinnych substancji bioaktywnych. Sporządzono ją według tradycyjnej receptury, sprawdzonej przez wiele pokoleń. Zrównoważony skład substancji czynnych zawartych w preparacie jest gwarancją szerokiego i skutecznego działania. Łączy w sobie kojący efekt zastosowania olejków eterycznych z pozytywnym wpływem wyciągów z ziół.Ekstrakty ziołowe zawarte w preparacie mogą przynieść ulgę w przypadku bólu stawów, mięśni, kręgosłupa oraz pomóc w dolegliwościach związanych z zapaleniami stawów, bólami reumatycznymi, stanami reumatycznymi, zapaleniami ścięgien, obrzękami stawów i przy dolegliwościach nerwu kulszowego. Zastosowane substancje aktywne zawarte w owocu i kwiecie kasztanowca zwyczajnego zwanego końskim są również sprawdzonym środkiem stosowanym w leczeniu żylaków. Balsam szybko wywołuje intensywne orzeźwienie oraz pobudza krążenie krwi, co powoduje zwiększenie skuteczności działania substancji aktywnych, a tym samym przyśpiesza rekonwalescencję. Żel nanosi się na chore miejsce w takiej ilości, aby skóra była zdolna go całkowicie wchłoną, a następnie wmasowuje.

Zioła i preparaty ziołowe Elixir Viperin wyciąg z jadu żmiji 75 ml

okazje.info.pl

Kolejny preparat to Elixir Viperin – wyciąg z jadu żmii stanowiący jeden z produktów z serii ukraińskiej firmy ELIKSIR. Jest wyprodukowana na bazie naturalnych składników. Główną zaletą tych środków jest wysoka skuteczność, łatwość zastosowania, wydajność, brak przeciwwskazań (oprócz indywidualnej nietolerancji któregoś ze składników). Kremy-balsamy tej marki działają podwójnie, ponieważ przyspieszają i pobudzają procesy regeneracji w organizmie, a także łagodzą ból, likwidują obrzęki i lokalne stany zapalne. Krem balsam Viperin czyli tzw. maść żmijowa służy jako środek zapobiegawczy przy urazach sportowych, kontuzjach i stłuczeniach. Jest doskonałym dodatkiem przy wykonaniu masaży. Szczególnie wskazany jest dla ludzi aktywnych i zawodowych sportowców. Inne wskazania to schorzenia reumatyczne, zwyrodnienia stawów i zapalenie stawów, gościec, kontuzje i urazy sportowe, skurcze mięśni. Aktywne składniki balsamu posiadają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszające obrzęki, rozgrzewające mięśnie oraz regenerujące.