Pulsometr na miarę Twoich potrzeb – Polar FT7

Prowadzenie zdrowego trybu życia to coraz popularniejsza metoda na jego przedłużenie. Nieuniknionym tego elementem jest uprawianie sportu. Niezależnie od tego, jaką jego formę wybierzemy warto śledzić nasze wyniki. Firma Polar wyszła na przeciw tym potrzebom prezentując swój najnowszy pulsometr – model FT7.

Polar FT7

Źródło: Polar

Za jego pomocą możemy śledzić nasze postępy. Do wyboru mamy szereg funkcji, które ułatwią nam treningi. Najbardziej oczywistą z nich jest pomiar tętna, gdzie dodatkowo możemy ustawić jego górną wartość, po przekroczeniu której zostaniemy poinformowani, że powinniśmy przystopować z wysiłkiem. Mamy do dyspozycji również funkcję EnergyPointer, która informuje czy nasz trening jest nastawiony na spalanie tkanki tłuszczowej, czy na zwiększanie naszej wydolności aerobowej. Dodatkowo, na bieżąco jesteśmy w stanie śledzić ilość spalonych kalorii.

Urządzenie łączy się bezprzewodowo ze specjalnym nadajnikiem, a dzięki kodowanej transmisji na paśmie 5kHz, nic nie zakłóci jego sygnału.

Pulsometry Polar

Źródło: Polar

Pulsometr pozwala na pracę w zakresie temperatur od -10 stopni do +50 stopni Celsjusza. Do wyboru mamy jeden z ośmiu języków menu, niestety brakuje w nim języka polskiego. Na wyświetlaczu znajdziemy informację o obecnej dacie, godzinie oraz graficzny wykres tętna, który ułatwia zachowanie odpowiedniej intensywności treningu. Dzięki temu możemy prowadzić np. treningi cardio, które nastawione są na duże spalanie.

Za pomocą opcjonalnego urządzenia Polar FlowLink możemy stworzyć dziennik online i przesyłać dane o treningach na stronę, co ułatwi nam zaplanowanie kolejnych oraz pozwoli określić postępy.

Pulsometr Polar FT7

Źródło: Polar

Dodatkowo urządzenie zostało wykonane w zgodności ze standardem ISO2281, co gwarantuje jego wodoszczelność do 30m. Możemy więc używać go podczas kąpieli lub pływania. Pulsometryn Polar FT7 dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych.