Jak długo trzeba ćwiczyć zumbę żeby schudnąć?

Powodów chodzenia na zajęcia z Zumby jest przynajmniej kilka. Chęć poruszania się w gronie osób znajomych bardziej lub mniej, chęć wyjścia z domu, lubienie tańca czy w końcu schudnięcie. Mam wrażenie, że ostatni z powodów podawany jest przez uczestniczki zumbowych treningów najczęściej. Pytanie jednak: jak długo trzeba trenować Zubmę by zauważyć jej odchudzające efekty?

zumba

Zacznijmy od zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, znanej szerzej pod skrótek WHO. Mówi ona, że każdy typ fizycznej aktywności, który wykonujemy regularnie codziennie przez pół godziny lub więcej pomoże nam uniknąć chorób związanych z ukłądem krążenia, w tym z sercem. Jednak jeśli mamy zamiar schudnąć, ten półgodzinny trening musi być dla nas na tyle wyczerpujący, że na naszych plecach pojawi się spora ilość potu, a oddech będzie przez dłuższą chwilę wracał do regularnego poziomu.

Profesjonalni instruktorzy proponują więc, by celem schudnięcia trenować Zumbę w trybie 3 x 30 x 130 Oznacza to, że na ćwiczenia powinniśmy się wybrać minimum trzy razy w tygodniu, przy czym nie powinny one trwać mniej niż trzydzieści minut. Do tego nasze tętno podczas zajęć powinno znajdować się na poziomie około stutrzydziestu uderzeń na minutę. Co jednak ważne, oprócz samych ćwiczeń powinniśmy zadbać także o odpowiednią dietę. Bez niej bowiem nawet najbardziej intensywne ćwiczenia nie dadzą nam odpowiedniego efektu, co może nas bardzo frustrować. Zumbę możesz ćwiczyć również przed telewizorem – wystarczy kupić grę na konsolę, a znajdziesz ją tutaj: http://www.okazje.info.pl/okazja/gry-i-oprogramowanie/zumba-fitness-join-the-party-ps3-.html.