Jak uniknąć zarazków czyhających na nas na basenie?

Pływanie na basenie ma te zaletę, że można się nim cieszyć przez cały rok. Jednak mimo, że woda w basenowych nieckach jest dezynfekowana przez chlorowanie lub ozonowanie, na pływalni czyha na nas sporo różnego typu zarazków. Sprawdź co zrobić, by się przed nimi ustrzec, a w efekcie czerpać pełną przyjemność z pływania.

ORKA DMUCHANA firmy INTEX 58523 Firma INTEX jest jednym z największych na świecie producentów basenów, materaców oraz innych artykułów przeznaczonych do zabawy nad wodą. Materiały z jakiego wykonują swoje produkty są bardzo wysokiej jakośc

Przede wszystkim, nigdy, ale to przenigdy, nie siadaj na brzegu basenu. To tam bowiem, jak mówią specjaliści, jest obecnych najwięcej drobnoustrojów na całej pływalni. Kolejna rzecz to klapki na nogach. Są one obowiązkowe! Dzięki nim bowiem łatwo ustrzeżesz się grzybicy, o złapanie której łatwo jest zwłaszcza pod prysznicem.

Zarówno nogi, jak i całe ciało, po wyjściu z basenu dokładnie umyj i osusz. Pamiętaj, że nie wystarczy samo opłukanie ciała, gdyż to nie zabije różnego typu zarazków. Za każdym razem bierz też na basen czysty ręcznik – na używanym poprzednio mogły się rozwinąć już różne zarazki.

Na koniec uwaga, o ktorej mało kto pamięta. Po wyjściu z wody koniecznie udaj się do ubikacji i opróżnij pęcherz, co znacznie zminimalizuje ryzyko infekcji bakteryjnych w okolicach pęcherza.