Naturalny płyn do czyszczenia maty do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to przedmiot, który brudzi się wiecej niż bardzo. Na nim bowiem często stoimy stopami, także wtedy, gdy mamy buty, na nim w końcu kładziemy swoje spocone ciało. Warto więc po każdym treningu wyczyscić naszą mate. Jak to zrobić? Najlepiej stosując naturalny płyn, który usunie brud, zapewniając zarazem macie długą trwałość.

Mata do ćwiczeń        Mata idealnie nadaje się do samodzielnych ćwiczeń w domowym zaciszu, jak i na siłownię, do klubów fitness, czy po porstu na wycieczki za miasto.  Antypoślizgowa mata wykonana z miękkiej pianki PCV.    Opis:    m

Aby przygotować płyn do czyszczenia maty, wlejmy do butelki z rozpylaczem jedną miarkę octu białego, dwie miarki wody oraz kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Olejek skutecznie wytłumi zapach octu, a zarazem skutecznie pomoże w usuwaniu grzybów. Całość mieszamy i odstawiamy na około kwadrans.

Po tym czasie znów mieszamy i spryskujemy matę obficie. Nastęnie przecieramy ją czystą ściereczką, zbierając cały płyn. Ściereczkę kilkukrotnie płuczmy podczas wycierania maty! Kolejny krok to powieszenie maty na suszarce do prania. Jednak zróbmy to tak, by przedmiot nie był wystawiony na działanie mocnego słońca, co może uszkodzić strukturę maty i sprawić, że będzie ona słabsza.