Jak zorganizować maraton Zumby? – najważniejsze informacje

Maratony Zumby (czyli tzw. ZUMBAthony) zazwyczaj, choć nie zawsze, mają charakter charytatywny. Najczęściej trwają one około trzech godzin, w trakcie których swoje sety ma kilku instruktorów. Od pomysłu do zorganizowania maratonu nie jest jednak taka krótka droga. Co więc zrobić, by zorganizować profesjonalny maraton Zumby? O czym nie można zapomnieć przy robieniu tego typu imprezy?

zumbathon

Po pierwsze data. Warto ją zaplanować na nawet 2 miesiące przed imprezą, co da odpowiedni czas na jej wypromowanie. Dobrze też, by data imprezy nie pokrywała się z datą innych dużych wydarzeń w naszej okolicy, co może wpłynąć na liczbę uczestników. Co do dnia tygodnia jednej opinii nie ma.  Ważne, by nie były to godziny poranne ani wczesnopopołudniowe, gdyż wtedy większość osób jest w pracy.

Kolejna sprawa to temat. Może on być, ale nie musi. Jednak jeśli jest, podnosi atrakcyjność imprezy. Ciekawe tematy to na przykład hawajskie party, karnawał w Rio, bajki czy filmy. Dzięki tematowi można też zorganizować konkurs na najciekawsze przebranie.

Idąc dalej, organizator maratonu Zumby powinien zadbać o odpowiedni patronat medialny, zdobycie sponsorów, rozpromowanie imprezy w swoim mieście (plakaty, informacje w mediach tradycyjnych, wiadomości w mediach społecznościowych etc.) oraz oczywiści o wsparcie instruktorów. Dobrze też, jeśli uczestnikom maratonu zapewnimy napoje czy małe przekąski energetyczne

I ostatnia rzecz: maratony Zumby powinno się rejestrować. Strona, która do tego służy, to: www.zumba.com/en-US/zumbathon/