Dlaczego warto uprawiać Zumbę?

O Zumbie na tym portalu pisaliśmy już całkiem sporo. Jako jednak, że od ostatniego zumbowego artykułu minęło już trochę czasu, dziś chcemy Wam przypomnieć dlaczego warto zainteresować się tą specyficzną odmianą fitnessu połączoną z tańcem.

Zumba to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Rytmy takie jak marengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha porwą Cię do zabawy.  Zumba jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje syl

Po pierwsze: podczas jednej godziny Zumby możesz spalić nawet do 800 kalorii. Dla porównania – biegając pozbędziesz się kalorii o połowę mniej. Dodatkowo Zumba angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśniowe, doskonale wytrenujesz więc dzięki niej całe ciało, nadając mu jędrności i wytrzymałości.

Idąc dalej: Zumba jest treningiem bardzo różnorodnym, który na pewno szybko Ci się nie znudzi. Już nawet miesiąc czy dwa jej trenowania dają widoczne efekty odchudzające. Zumbowe ćwiczenia także bardzo relaksują, jesteś więc po nich zarówno zmęczona, jak i psychicznie odprężona. Istotne jest również to, że Zumba występuje w tak wielu rodzajach (dla seniora, dla małych dzieci, dla dzieci starszych, w wodzie, w wersji ogólnej etc.), że jest to z pewnością trening dla każdego.

Na koniec warto wspomnieć o zwiększonej świadomości własnego ciała. Zumba polega bowiem na wykonywaniu ściśle określonych ruchów naśladowanych za instruktorem, poznajesz więc podczas prób ich wykonywania różne części swojego ciała i uczysz się nad nimi panować.