Rewolucyjny Aqua Kickboxing

Jeśli kochasz pływanie i inne typy aktywności w wodzie, z pewnością podoba Ci się Aqua Kickboxing. Jest to połączenie tradycyjnego, wodnego aerobiku i niepowtarzalnej sztuki walki jaką jest Kickboxing właśnie. Dużo radości i fenomenalne efekty – tego możesz się spodziewać po takiej mieszance treningowej.

źródło: ironcompany-fitness-news.com

źródło: ironcompany-fitness-news.com

Podczas zajęć z Aqua Kickboxingu wykorzystuje się jak najbardziej zmiany prędkości ruchów oraz oporów, zarazem nie obciążając zbytnio kręgosłupa. Z najważniejszych ruchów zaczerpniętych ze sztuk walki warto wymienić uniki, bloki, wykopy, podskoki, zejścia czy rotacje – wszystko według ściśle zaplanowanej wcześniej choreografii. Jak więc widać, jest dość męcząco.

Ale w zamian za włożony trud otrzymujemy fenomenalne wzmocnienie mięśni ud, brzucha, pośladków, nóg, grzbietu oraz ramion, poprawę ruchowej koordynacji, kształtowanie jak najlepszego czasu reakcji i podniesienie wytrzymałości wszystkich mięśni. To jednak nie wszystko. Przy okazji spalimy sporo tkanki tłuszczowej, lepiej ukształtujemy swoją sylwetkę, poprawimy wydolność fizyczną, zniwelujemy stres i innego typu napięcia, a także poprawimy własne samopoczucie. Prawda, że brzmi lepiej niż dobrze?