Aqua Zumba, czyli radość w wodzie!

Fani Zumby nie muszą ograniczać się do treningu na parkiecie. Ten rodzaj połączenia tańca z fitnessem można uprawiać także w wodzie, co profesjonalnie nazywa się Aqua Fitnessem.

fot. mariabrowning.zumba.com

fot. mariabrowning.zumba.com

Zumba przekonała do siebie już miliony kobiet na całym świecie. Ten energetyczny trening pozwala na zachowania formy i kondycji przy całkowitej zabawie. Ćwiczyć ją może każdy – osoby z niewielkim tanecznym doświadczeniem oraz te, których poruszanie się na scenie jest całkowitą pasją. Dla fanów tej formy aktywności stworzona została jednak odmiana Aqua Fitness – od teraz można połączyć przebywanie na basenie z energetyzującym treningiem przy latynoskich rytmach. O zaletach ćwiczeń w wodzie przecież nie trzeba nikogo przekonywać.

Czym charakteryzuje się aqua zumba? Przede wszystkim swoją energią, która wyzwalana jest w wodzie przy latynoskich rytmach. Oczywiście ze względu na opór wody, ruchy będą wolniejsze niż podczas ćwiczenia zumby na parkiecie, jednak ciągle tak samo intensywne. Oprócz ćwiczenia kondycji, acqua zumba jest doskonałym treningiem dla osób z problemami ze stawami oraz bolącym kręgosłupem. Woda pozwala na amortyzację ruchów ciała, stale wypierając je do góry. Dzięki temu ciało stale musi intensywnie pracować. Ćwiczenia w wodzie, podobnie jak pływanie, pomagają wzmocnić gęstość tkanki kostnej, co dobrze działa na nasze kości. Ogromną zaletą aqua zumby jest także dużo większe i szybsze spalanie kalorii niż w przypadku tradycyjnej zumby uprawianej w sali tanecznej.

Trening ten jest już dość popularny w Polsce – wiele pływalni posiada w swojej ofercie ten rodzaj aktywności. Podczas zajęć warto jednak założyć specjalne buty (można je kupić za pośrednictwem porównywarki cen Okazje.info), które zapewnią wsparcie i przyczepność do dna basenu.