Zdrowa kuchnia hiszpańsko-meksykańska w Almie

Chcąc być w świetnej formie trzeba pamiętać o dwóch najważniejszych składowych sukcesu – ćwiczeniach oraz odpowiedniej diecie. Bez obydwóch składowych sukces jest wręcz niemożliwy do osiągnięcia. Jeśli ćwiczymy na ogół z uśmiechem na ustach, to dieta kojarzy nam się z kleikami i liczeniem kalorii. Pomyłka! Można jeść dietetycznie, a przy okazji zdrowo oraz dostarczając sobie wszystkie potrzebne wartości odżywcze. Pomoże nam w tym Alma, która organizuje promocję na produkty kuchni hiszpańskiej oraz meksykańskiej.

zrzut_ekranu-4

Zacznijmy od hiszpańskich miodów. Miód to najlepsze źródło cukrów, które dzięki świetnemu zbilansowaniu trafiają bezpośrednio do krwi oraz do wątroby w postaci glikogenu – paliwa dla mięśni. Miód ma udowodnione działanie przy obniżaniu ciśnienia, stymuluje powstawanie czerwonych krwinek, a jesienią jego największą zaletą jest zwiększanie odporności na choroby. Świetnej jakości miód niespotykany w Polsce możemy nabyć za 19,90 zł za półlitrowy słoik.

zrzut_ekranu-2

Interesująca jest również bogata oferta soczewicy oraz ciecierzycy. Te rośliny strączkowe są wręcz niesamowitym źródłem białka – 28g na 100g produktu oraz błonnika pokarmowego. Ilość potraw, jakie możemy z nich wykonać jest ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnię. Różne rodzaje można nabyć w cenach od 2,99 do 4,99 zł.

zrzut_ekranu-5

Nie możemy również zapomnieć o oliwie z oliwek oraz octach na bazie win, które są świetnymi składnikami sałatek – to właśnie one dodają im niepowtarzalny smak, a dodatkowo są źródłem olejów omega3. Butelka oliwy za 15,90 oraz różnego rodzaju octy za 14,90 zł to świetna oferta dla każdego. Zapraszamy – oferta Almy trwa do 5 listopada!