Dlaczego warto ćwiczyć ze skakanką?

Każde dziecko przechodziło przez okres fascynacji skakanką. Co prawda dotyczy to zwłaszcza dziewczynek, ale i chłopcy lubią energiczne podskoki z tym przyrządem. Czy jednak ze skakanką można zaprzyjaźnić się także w dorosłym życiu? Oczywiście że tak! Taki trening ma bowiem bardzo wiele zalet, na czele z szybkim modelowaniem całej sylwetki.

Trening na skakance to trening aerobowy, który poprawia krążenie krwi i podnosi wydolność oddechową organizmu. Poza tym wzmacniane są w jego trakcie przede wszystkim mięśnie ud, pośladków, łydek, brzucha i ramion. Co ważne, skakanka ma także wpływ na podniesienie poziomu koordynacji ruchowej oraz ogólnej wytrzymałości. Już więc chociaż po tym widać, że skakanka to przyrząd niemal doskonały.

Ale idąc dalej – dzięki skakance możemy naprawdę szybko stracić niechciane kilogramy. Do ćwiczeń bowiem angażujemy tak naprawdę całe ciało na raz, spalając przez to całą masę kalorii. Nie trzeba chyba wspominać o cenie skakanki – w porównaniu z innymi przyrządami treningowymi nie kosztuje ona prawie nic, a efekt ćwiczeń potrafi być naprawdę zadziwiający.

Główna rzecz, o której trzeba pamiętać zaprzyjaźniając się ze skakanką, to miękka i możliwie prosta powierzchnia. Ta w połączeniu z wygodnymi butami zabezpieczy nas przed możliwością powstania ewentualnych urazów.