SodaStream – nowoczesny ekspres do napojów

Jednym z dużych problemów napojów gazowanych jest to, że są one mocno dosładzane. Dlatego też nie powinno się ich pić w zbyt dużych ilościach. Chyba, że przygotuje się je samodzielnie, korzystając z nowego ekspresu Soda Stream, który już 20 maja trafia na polski rynek. Jak działa wspomniane urządzenie?

źródło: producent

źródło: producent

Korzystając z niewielkiego ekspresu Soda Stream można przygotować zarówno czystą wodę gazowaną, jak i napój o ulubionym smaku. Co ważne, jeśli nasza woda w kranie nadaje się do spożycia, napój można przygotować także bezpośrednio z niej, co będzie znaczną oszczędnością. To, ile dwutlenku węgla znajdzie się w danej wodzie czy soku, zależy tylko od naszego gustu.

źródło: producent

źródło: producent

Kolejny plus Soda Stream że nagazowywać można zarówno przygotowane wcześniej soki, jak i wodę zmieszaną z jednym z dziesięciu syropów producenta omawianego urządzenia. Słowem – dla każdego znajdzie się dobre rozwiązanie. Pojedynczy nabój z C02 to możliwość przyrządzenia aż do 60 litrów gazowanego napitku (średnio 170 puszek!). Z kolei karbonizującą butelkę obecną w zestawie można używać przez trzy lata, po czym nada się ona do pełnego recyclingu. Cena omawianego ekspresu na Okazje.info to średnio 500 zł.