Bonding – piękne zęby dzięki kompozytom

Poszukując metod skutecznego wybielania zębów można natrafić na określenie bonding. Oznacza ono zabieg, który szybko o co ważne na długi czas poprawi wygląd naszych zębów. I nie chodzi tu tylko o wybielenie zębów i przywrócenie im blasku, ale również wyrównanie krzywizn, wypełnienie ukruszeń i likwidację przebarwień. Nazwa bonding pochodzi od nazwy używanego do zabiegu kompozytu – bond – czyli cienkiej jego warstwy nakładanej przez stomatologa.

lesea.ru

lesea.ru

Za pomocą tego kompozytu można perfekcyjnie zamaskować wiele niedoskonałości, a nawet poprawić kształt zębów, ujednolicić powierzchnię licową wielokrotnie plombowanego zęba czy wybielić zęby. Zabieg jest tym bardziej skuteczny, że materiały kompozytowe nowej generacji dobrze naśladują naturalne uzębienie –  są bardziej przezierne i wysokopolerowane, przez co nie chłoną tak szybko barwników i osadów. Metoda bondingu jest metodą nieinwazyjną.

www.muralesyvinilos.com

www.muralesyvinilos.com

Kompozyt łączy się bowiem szczelnie z powierzchnią zęba za sprawą adhezji, a więc bez potrzeby nawiercania czy tworzenia zaczepów. Jedynie przed zabiegiem szkliwo zębów jest delikatnie wytrawiane, aby usunąć tzw. osłonkę nabytą.

medycyna.interia.pl

medycyna.interia.pl

Nieinwazyjność tej metody zachęca do metamorfozy na próbę, zanim zdecydujemy się na poważniejszą zmianę. Niewątpliwą zaletą tej metody, w porównaniu z protetyką opartą na ceramice, jest jej ekonomiczność. Co ciekawe, tego typu zabieg stosuje się w niektórych przypadkach zamiast leczenia ortodontycznego. Modelowanie zębów nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zgryzu, jednocześnie poprawiając wygląd nieprawidłowo ustawionych zębów.