Jak wybielić zęby?

Jednym z najpopularniejszych i najmniej kosztownych czy inwazyjnych sposobów na wybielenie zębów jest zastosowanie pasty wybielającej. Nową formułę takiej pasty oferuje marka Colgate znana z produkcji wysokiej jakości past i szczoteczek do zębów, a także innych akcesoriów pozwalających na utrzymanie naszej jamy ustnej w należytej formie.

Nowa pasta wybielająca Colgate nosi nazwę Max White One i została wzbogacona o tzw. przyspieszacze wybielania i zawiera składniki podobne do tych używanych przez dentystów. Jej działanie polega na usuwaniu przebarwień i zapobieganiu osadzania się kamienia nazębnego, przy czym producent zapewnia otrzymanie uśmiechu bielszy o jeden odcień w jeden tydzień.

colgate.pl

colgate.pl

Dlaczego wybielanie zębów jest tak istotne? Każdy z nas może mieć inny powód, jednak przede wszystkim dzięki ładnemu, białemu uśmiechowi podnosimy swoją samoocenę i zwiększamy pewność siebie. Odmładzamy też swój wygląd. Często na wybielanie zębów decydujemy się w różnych ważnych momentach naszego życia, jak ślub, rozmowa kwalifikacyjna czy zjazd absolwentów. A poza tym oczywiście chcemy się podobać i robić dobre wrażenie.

Nasze zęby żółkną i tracą blask na skutek jedzenia, spożywania napojów takich jak kawa, herbata czy czerwone wino, a także w związku z paleniem tytoniu. Aby zachować osiągniętą dzięki paście biel zębów, zaleca się jej używanie regularnie, trzy razy dziennie. Dodatkowo pomocne będzie płukanie ust płynem, który wzmocni efekty wybielania i pomoże utrzymać biel zębów na dłużej.

Można też zastosować kilka trików, jak picie barwiących napojów przez słomkę czy w przypadku pań – malowanie ust szminką w odcieniu mocnego różu, bo wtedy zęby wydają się bielsze niż są w rzeczywistości. Jednocześnie należy unikać szminek w odcieniach pomarańczu lub brązu.