Zumbini – Zumba dla najmłodszych dzieci (0-3 lata)

Dopadł Cię wirus Zumby? Zaraziłaś nim już swoich starszych rodziców, którzy chodzą na Zumbę Gold, czy cztero-dwunastoletnie dzieci uczęszczające na zajęcia Zumbatonic? Nadchodzi więc czas na to, by zumbowy szał dopadł także twoje najmłodsze pociechy! W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w tym miesiącu rozpoczęły się bowiem kursy na instruktorów nowej odmiany Zumby – Zumbini. Jest ona przeznaczona dla maluchów w wieku od 0 do trzech lat i ich opiekunów. Brzmi intrygująco, prawda?

źródło: zumba.com

źródło: zumba.com

Po co powstała Zumba Zumbini? Głównym powodem była chęć wspierania najmniejszych dzieci w ich pierwszych krokach na drodze do zdrowego, aktywnego trybu życia. Na zajęciach maluchy ruszają się i śpiewają, a przy tym wzmacniają więź ze swoimi rodzicami.

W treningu wykorzystywane są różne rekwizyty, takie jak piłki, chusty czy proste instrumenty. Jeśli zaś chodzi o muzykę, która jest odtwarzana na Zumbie Zumbini, jest to muzyka świata, pełna chwytliwych, przyjaznych uszom najmłodszych melodii stworzonych specjalnie do tego programu.

Jak już wspomniałam, w tym miesiącu pierwsze kursy z programu Zumbini odbędą się w U.S.A. I Kanadzie. Kolejnym krajem, w którym będzie można uczestniczyć w zajęciach, ma być Wielka Brytania. Tam Zumbini, według planów, dotrze pod koniec bieżącego roku. Lata 2014 i 2015 to natomiast rozprzestrzenianie się zajęć na inne kraje.