Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa dla okularów

Każdy kto musi nosić na co dzień okulary dobrze wie, że mają one pewne ograniczenia sprawiające, że marzy się o ich zdjęciu. Wynika to często z niewygody, czy np. strachu w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Nie ma jednak znaczenia czy chcemy zmienić wygląd, mieć możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia, czy widzieć jak najlepiej. Tak czy inaczej nowoczesne soczewki są doskonałą alternatywą dla okularów, ponieważ dzięki nim zmieni się nie tylko to, jak widzimy świat, ale także jak inni nas postrzegają. Soczewki można zamawiać przez internet, np. na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/

Noszenie soczewek ma wiele zalet. Przede wszystkim okulary zmieniają nasz wygląd. Bez nich można odkryć na nowo swoje naturalne piękno, które nie jest niczym zakłócone. W przypadku kobiet bez okularów lepiej widoczny jest makijaż podkreślający oczy, nie są one wówczas optycznie pomniejszane – są zatem lepiej widoczne, większe i przez to dodają seksapilu. Ponadto latem umożliwiają noszenie okularów przeciwsłonecznych – zarówno dla ochrony, jak i w pogoni za trendami w modzie.

wp.pl

Źródło: www.wp.pl

Uroda i wygląd to jednak oczywiście nie wszystko. Ważne, że dzięki soczewkom mamy swobodę ruchu podczas uprawiania sportu, a do tego widzenie jest lepsze – wyraźne i komfortowe, nie występują irytujące refleksy i zniekształcenia obrazu czy parowanie szkieł od okularów. Okulary ograniczają też pole widzenia, czego nie doświadczymy nosząc soczewki kontaktowe, a widzenie jest ostre zarówno w ujęciu centralnym, jak i peryferyjnym.

zdrowienonstop.pl

Źródło: www.zdrowienonstop.pl

Istnieje wiele mitów dotyczących noszenia soczewek. Najbardziej kuriozalny to ten mówiący, że soczewki mogą utknąć za gałką oczną. Oczywiście jest to fizycznie niemożliwe, ponieważ oko pokrywa cienka błona, która łączy się z wnętrzem powiek, więc soczewka nie może przesunąć się poza przednią powierzchnię oka. Inny mit to rzekoma niewygoda soczewek. Nic bardziej mylnego – miękkie soczewki kontaktowe są komfortowe, łatwe w użyciu, a przyzwyczajenie się do nich wymaga tylko kilku minut. Wiele osób twierdzi wręcz, że soczewek prawie w ogóle się nie czuje na oku.

Nie mogą się one również do oka przykleić – zdejmuje się je łatwo, stosując odpowiednią metodę. Zatem zawsze da się je wyjąć. Noszenie soczewek kontaktowych nie prowadzi także do częstych infekcji oka – zdarzają się dolegliwości oka związane z używaniem soczewek, jednak w większości są one wynikiem niewłaściwego czyszczenia lub pielęgnacji.