Pielęgnacja przy pomocy alg morskich

Algi morskie mają wiele składników niezbędnych do codziennej pielęgnacji. Dlatego często można je spotkać w kosmetykach, a także w salonach piękności i spa skorzystać z zabiegów opartych właśnie na tych roślinach. Warto poznać wszystkie dobroczynne działania alg morskich, aby umiejętnie je wykorzystywać.

Koniec z problemami skórnymi

źródło: naukaiuroda.blogspot.com

źródło: naukaiuroda.blogspot.com

Algi morskie usuwają szereg problemów skórnych. Poleca się je zarówno na cellulit, jak i trądzik. Ponadto pomagają przy problemach żołądkowych, anemii lub schorzeniach związanych z układem nerwowym. Nie powinny ich jednak stosować osoby chore na tarczycę. W algach morski znajdują się witaminy z grupy B, C oraz E. Do tego zawartych jest w nich dużo minerałów takich jak fosfor, cynk, magnez, jod, wapń i żelazo.

Dlatego algi stosuje się w kosmetykach ujędrniających, wyszczuplających oraz modelujących ciało. Oprócz tego używa się ich do nawilżania, regenerowania i oczyszczania skóry.Przyspieszają one bowiem metabolizm, a także sprzyjają usuwaniu toksyn z organizmu oraz opóźniają procesy starzenia.

Jak używać alg morskich?

źródło: excluzive.pl

źródło: excluzive.pl

Algi morskie dostępne są w postaci na przykład tabletek (tworzy je m.in. marka Sanbios) lub jako składnik  na przykład masek. Można je wykorzystać w czasie zabiegów kosmetyczny lub własnoręcznie wyhodować i przygotować  z nich kosmetyki. Dostępna w gabinetach piękności maska algowa świetnie wygładza, napina i relaksuje skórę.

Nałożone na włosy algi nawilżą je, ograniczą ich przetłuszczanie i dodadzą im połysku. Natomiast te wyhodowane w domu nadadzą się do dobroczynnych kąpieli lub peelingu na przykład składającego się z kawy, oliwy, cynamonu i oczywiście alg.

źródło: zlapbalans