Prezenty w stylu eko

Ekologia nie jest już tylko zdrowym podejściem do życia i nastawieniem na ochronę środowiska, ale też coraz popularniejszym trendem. Otaczanie się proekologicznymi rzeczami z pewnością pomoże żyć w przyjaznym i niezatrutym zbędnymi odpadami otoczeniu. Obdarowanie kogoś przyjaznym środowisku podarunkiem być może zapoczątkuje ekologiczny styl życia.

Wodny zegar biurkowy Droppy

źródło zdjęcia: ekologicznegadzety.pl

Zegar z dużym wyświetlaczem LED zasilany jest płynami. Wystarczy wlać do niego na przykład wodę, aby wyświetlał godzinę. Gadżet pokazuje, że niemożliwe jest możliwe, trzeba tylko odpowiednio wykorzystywać siłę płynącą z żywiołów.

Ekologiczna torebka

źródło zdjęcia: ecocorner.pl

Amerykańska firma Ecoist pokazuje, że ciekawe i użytkowe rzeczy mogą powstawać z papierków, zużytych opakowań czy biletów. Materiał, który wcześniej trafiał na wysypiska lub zalegał w magazynach stał  sięinspiracją do zrobienia niepowtarzalnych torebek. Artyści współpracujący z firmą na zasadzie fair trade pochodzą gównie z Meksyku i Peru, dlatego wytwarzane rzeczy mają niepowtarzalne, żywe kolory i ciekawe wzory.

Ekologiczne radio bambusowe

źródło zdjęcia: lexon-store.com

Radio posiada prostą, lekką konstrukcję i przyjazną środowisku bambusową obudowę i zasilane jest przez dynamo. Urządzenie firmy Lexon można zabrać ze sobą niemal w każde miejsce. A 2 minuty kręcenia korbką pozwolą cieszyć się dźwiękami przez pół godziny.

Album na zdjęcia z bananowca

źródło zdjęcia: eko-world.eu

Zebrane w gustownym albumie zdjęcia pozwolą przypomnieć sobie miłe chwile. Jeśli na dodatek przedmiot jest ekologiczny przyjemność z oglądania będzie podwójna. Albumu posiada wykonane z łatwo degradowanego bananowca okładki i kartki z czerpanego papieru z 4 uchwytami na zdjęcia.

Patera z płyty winylowej

źródło zdjęcia: sklep.resetpoint.pl

Kto powiedział, że zdarte płyty trzeba wyrzucać. Odpowiednio wygięte mogą służyć jako patera na owoce lub pojemnik na drobne szpargały. Dzięki takiemu przedmiotowi wnętrze zyska niepowtarzalny i nieco ekscentryczny charakter. 

źródło: zlapbalans