Jak walczyć z cellulitem? – cz. III, zabiegi

Im mniejszy cellulit, tym łatwiej będzie się go pozbyć stosując odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i inne, domowe sposoby pielęgnacji. Gdy jednak pomarańczowa skórka doskwiera nam od lat, a jej rozmiary są spore, wtedy polecana jest wizyta u kosmetyczki. Specjalne zabiegi nie są najtańsze i zazwyczaj trzeba je powtarzać kilkukrotnie, jednak dzięki nim nawet najbardziej oporne zmiany skórne przejdą do przeszłości.

Endermologia

igglamour.wordpress.com

Endermologia to rodzaj masażu ciała, do którego wykorzystuje się głowicę wyposażoną w dwie rolki znajdujące się w hermetycznej komorze. Ich zadaniem jest zawijanie i rozwijanie skóry, dzięki czemu dochodzi do eliminacji nagromadzonych toksyn, ujędrnienia skóry, a także pobudzenia układu limfatycznego.

Ultradźwięki

śródło: uroda.com

śródło: uroda.com

Ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, których działaniu zostaje poddane podczas zabiegu nasze ciało, mają za cel rozszerzanie naczyń krwionośnych i limfatycznych znajdujących się w tkance podskórnej. Dzięki powiększeniu ich objętości nasza skóra staje się jędrniejsza, tkanki tłuszczowe zostają rozbite, a wszelkie toksyny są szybciej usuwane. Wraz z ultradźwiękami wykorzystywana może być sonoforeza – wtłaczanie w głębsze warstwy skóry koncentratów preparatów odżywczych,.

Mezoterapia igłowa

beautycenter.szczecin.pl

Podczas mezoterapii igłowej w nasze ciało wstrzykiwane są niewielkie ilości substancji aktywnych, takich jak kofeina, L-karnityna czy wyciąg z karczocha. Dzięki nim wzmocnione zostaje mikrokrążenie oraz proces lipolizy (spalania tłuszczu), przez co skóra szybciej się regeneruje. Poza tym mezoterapia może przeciwdziałać starzeniu się, likwidować zmarszczki, a także powstrzymywać wypadanie włosów.

Body Wrapping

źródło: koerperwickel.at

Body Wrapping jest zabiegiem, podczas którego najpierw nasze ciało zostaje nasmarowane skoncentrowanym preparatem odżywczym, a następnie owinięte specjalną folią bądź uciskowym bandażem. Można w ten sposób działać jednocześnie na całe ciało, lub też tylko na określone jego partie. Celem tych czynności jest ujędrnienie i wyszczuplenie sylwetki, usunięcie z ciała nadmiaru wody oraz wzmocnienie tkanki łącznej, a przez to zwalczenie cellulitu. Co ważne, przed zabiegiem powinno się wypić około 2 litry niegazowanej wody.

Powyższe zabiegi to oczywiście nie jedyne pomocne w pozbyciu się pomarańczowej skórki. Do innych mających podobne działanie należą między innymi: SPB, czyli masaż szklanymi, próżniowymi bańkami, elektrolipoliza, czyli poddanie działaniu prądów o niewielkim natężeniu, które rozbijają grudki tłuszczu i pomagają w usuwaniu szkodliwych toksyn i drenaż limfatyczny, czyli masaż, który ma na celu usprawnienie przepływu limfy. Ostateczna decyzję dotyczącą tego, który z opisanych zabiegów wybrać, powinno podjąć się po konsultacji z doświadczonym specjalistą-kosmetologiem.