Jak walczyć z cellulitem? – cz. II, domowe leczenie

Metod na pozbycie się cellulitu jest bardzo wiele. Jedne są mniej, drugie bardziej inwazyjne. Część możemy zastosować w domu, przy innych konieczny będzie udział doświadczonej kosmetyczki. Ważne jednak, by stosować je regularnie, wspomagając dodatkowo odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Proste, domowe zabiegi

źródło: onet.pl

Walkę z pomarańczową skórką zacznijmy od kilku prostych, domowych zabiegów. Pierwszym z nich może być szczotkowanie ciała specjalną, antycellulitową szczotką z gumowymi wypustkami bądź masaż szorstką, kąpielową rękawicą. Najlepiej masować suche ciało, zaczynając od stóp i idąc powoli w kierunku brzucha. Ruchy powinny być okrężne i kierować się do serca, co ułatwi przepływ krwi. Masaż można również wykonywać ręcznie, ugniatając mięśnie od kolan do bioder, wędrując po nich zaciśniętymi pięściami czy uderzając krawędzią dłoni w uda.

Cellulitowi sprzyjają kąpiele w gorącej wodzie, tam bardzo lubiane przez wiele kobiet. Rozluźniają one tkankę łączną, a także obniżają jej sprężystość, przez co omawiana dolegliwość się nasila. Warto wiec je zamienić na prysznic, podczas którego będziemy na przemiennie puszczać ciepły i zimny strumień wody.

Kosmetyki

źródło: Organique

Myślenie o kosmetykach antycellulitowych warto zacząć od najprostszych preparatów, takich jak chociażby peelingi, zwłaszcza te cukrowe, gruboziarniste. Wmasowując je w ciało wykonujmy wspomniane już okrężne ruchy kierujące się w stronę serca. Biorąc kąpiel można też do wody dosypać soli morskiej. Jej przyjemny zapach będzie formą relaksującej aromaterapii, a sama sól – źródłem niezbędnych skórze pierwiastków, dzięki którym stanie się ona bardziej napięta.

Pozostałe kosmetyki zwalczające pomarańczową skórkę powinny zawierać takie składniki jak między innymi: algi morskie, bluszcz, guarana, skrzyp polny, japoński miłorząb, kofeinę czy zieloną herbatę. Z ciekawych propozycji dostępnych w drogeriach i aptekach na uwagę zasługują przede wszystkim wyszczuplające żele rzeźbiące sylwetkę (np. Vichy), żele peelingujące (np. Lirene), sera antycellulitowe w żelu (np. Oceanic), a także sera wyszczuplające i wyszczuplająco-ujędrniające (np. Elancyl, Kolastyna)