Top Brewer – przygotuj kawę bez wstawania z łóżka

Poranna kawa to dla wielu wręcz obowiązek, bez którego spełnienia nie można wyjść z domu. Najlepiej, jeśli wypije się ją od razu po wstaniu z łóżka – wtedy wszystkie czynności od razu przebiegają sprawniej. Dlatego też firma Scanomat postanowiła usprawnić przygotowanie porannego napoju, tworząc ekspres, którego można obsłużyć między innymi za pomocą iPhona.

źródło: Scanomat

Top Brewer, bo taką nosi nazwę wspomniany ekspres do kawy, wyglądem może niejednemu przypominać niewielki kran, bowiem jego górna część ma kształt wygiętej rurki, która wystaje z czarnego blatu. Jednak małe wymiary tego elementu nie powinny nas zmylić – tkwią w nim bowiem ogromne możliwości, wspomagane przez nowoczesny mechanizm ukryty w skrzyni znajdującej się pod blatem.

Dzięki Top Brewer przygotuje się nie tylko kawę w kilku rodzajach (m.in.capuccino, latte, espresso czy americanę). Jego zaawansowane funkcje pozwalają także na bezproblemowe zrobienie pysznej herbaty, spienianie mleka (obecnie jest to najmniejszy spieniacz do mleka na świecie!), serwowanie zimnej i ciepłej wody, a nawet, dzięki obecności specjalnego podajnika, przyrządzenie soku z koncentratu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XxVYe-TE2eU[/youtube]

Jak obsługiwać ten sprytny sprzęt? Pierwszą z opcji jest użycie do tego celu panelu dotykowego umieszczonego na urządzeniu, drugą zaś – skorzystanie z aplikacji dedykowanej między innymi na iPhona oraz iPada, która pozwala na obsługę ekspresu nawet z łóżka (!). Jednak bez względu na to, którą z metod wybierzemy, uruchomienie całości zajmie zawsze niecałą minutę (według producenta – dokładnie 45 sekund), a zaparzenie aromatycznej kawy – ćwierć minuty. Osiągi te bez wątpienia zrobią wrażenie nawet na wytrawnych kawoszach, gdyż zaparzony przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia napój będzie miał niepowtarzalny zapach i smak.

Dodatkową praktyczną funkcją Top Brewer jest system automatycznie czyszczący wszystkie węże doprowadzające płyny. Czynność ta jest wykonywana po każdorazowym przygotowaniu naparu, bez potrzeby wydawania dodatkowych komend. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie ten sprytny ekspres do kawy trafi na nasz rynek. Z nieoficjalnych informacji wiadomo tylko, że ma to być jeszcze w tym roku, więc z pewnością można będzie zrobić najbliższym znakomity, kawowy prezent najpóźniej na Boże Narodzenie lub Nowy Rok.

źródło: zlapbalans/scanomat